شرکت مهندسی مهدا

کنترل، مانیتورینگ، ثبت داده

چشم انداز :

چشم‌انداز ما این است که در زمینه‌های طراحی و ساخت سیستم‌های کنترل و مانیتورینگ نهفته در حوزه صنعت، تجهیزات تست و اندازه‌گیری و تجهیزات آزمایشگاهی اولین انتخاب در داخل کشور باشیم و با تامین نیاز داخلی، کشور را از محصولات خارجی بی‌نیاز سازیم.

ما برای دست‌یابی به این هدف با تکیه بر دانش و تخصص و تلاش شبانه روزی متخصصان داخلی و در نظر گرفتن نیازهای فعلی صنایع مختلف کشور می‌کوشیم تا محصولاتی صنعتی و با کیفیت بسیار بالا طراحی و تولید کنیم که قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی باشند.

درباره ما :

شرکت مانا هوش دانش آزما فعالیت رسمی خود را در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ تحت شماره ی ثبت ۱۴۳۱۴ نزد اداره ثبت شرکت های استان قم آغاز نمود.

این شرکت در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش‌بنیان نوپا شناخته شد، در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱ به عضویت پارک علم و فناوری استان قم در آمد و همزمان با استقرار در پارک علم و فناوری، موفق به اخذ مجوز واحد فناوری گردید.

هسته‌ی اصلی شرکت از جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از رشته های مختلف مهندسی با چندین سال سابقه همکاری، ایجاد شده است. هدف اصلی شرکت، کمک به ارتقاء سطح فناوری کشور در حوزه‌ی سیستم‌های کنترل و ثبت داده بلادرنگ نهفته می‌باشد. این سیستم‌ها، دارای کاربردهای وسیع در حوزه‌های گوناگون صنعتی، کشاورزی، دفاعی و حتی کاربردهای خانگی می‌باشند.

شرکت مانا هوش دانش آزما امیدوار است بدین‌وسیله گوشه‌ای از نیازمندهای اساسی کشور را در زمینه‌های مرتبط، رفع نموده و به ارتقاء جایگاه فناوری ایران در میان کشورهای جهان کمکی هر چند کوچک بنماید.

مهم ترین دستاوردها

از مهمترین دستاوردهای شرکت، طراحی و ساخت انواع سامانه‌های ثبت داده است که در این رابطه می‌توان به دیتالاگرهای ایزوله سنکرون، سامانه انداره‌گیری و ثبت شرایط محیطی و دیتالاگرهای خاص منظوره اشاره کرد.

از دیگر زمینه‌های فعالیت شرکت، طراحی و ساخت سامانه‌های کنترل و ثبت داده‌ی همه منظوره با قابلیت پردازش on-board می‌باشد. این سیستم‌ها در نسخه‌های مختلف و با قابلیت‌های گوناگون در این شرکت طراحی و ساخته شده و در پروژه‌های متعددی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

طراحی و ساخت انواع سامانه‌های راه‌انداز برای عملگرهای صنعتی گوناگون مانند راه‌انداز شیرهای هیدرولیک سروُ و همچنین انواع مبدل سنسورهای صنعتی از دیگر زمینه‌هایی است که شرکت مانا هوش دانش آزما در آن فعالیت دارد.

استانداردهای کسب شده

آزمون‌های مصونیت (ایمنی)

 • IEC 61000-4-2 آزمون مصونیت در برابر تخلیه الکترواستاتیک (ESD)
 • IEC 61000-4-4 آزمون مصونیت در برابر پالس‌های الکتریکی تندگذر/رگباره (Burst)
 • IEC 61000-4-5 آزمون مصونیت در برابر فراتاخت (Surge)
 • IEC 61000-4-6 آزمون مصونیت در برابر اختلال‌های هدایتی، القا شده به وسیله میدان‌های فرکانس رادیویی
 • IEC 61000-4-8 آزمون مصونیت در برابر میدان مغناطیسی با فرکانس قدرت
 • IEC 61000-4-11 آزمون مصونیت در برابر افت‌های ولتاژ، وقفه‌های کوتاه و تغییرات ولتاژ

آزمون‌های مصونیت (ایمنی)

 • IEC 61000-3-3 محدودیت تغییرات ولتاژ، افت و خیز ولتاژ و سوسوی ولتاژ در سامانه های عمومی تغذیه ولتاژ پایین برای تجهیزات با جریان اسمی کوچکتر یا مساوی 16 آمپر به ازای هر فاز بدون اتصال مشروط

گواهی‌نامه، مجوز و تائیدیه‌ها

 • مجوز فعالیت به عنوان شرکت دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
 • مجوز فعالیت به عنوان واحد فناور از پارک علم و فناوری استان قم
 • تائیدیه فنی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران
 • تائیدیه فنی از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران
 • تائیدیه فنی از پارک علم و فناوری استان قم

فرصت‌های شغلی

ما در شرکت دانش بنیان مهندسی مهدا عمیقاً معتقدیم که نیروی انسانی نخبه، بالاترین سرمایه‌ی در اختیار یک شرکت فعال در حوزه‌ی تکنولوژی محسوب شده و می‌تواند تضمین کننده‌ی موفقیت و رشد پیوسته‌ی آن باشد. بنابراین، برقراری و حفظ تعامل با جامعه‌ی دانشگاهی نخبه و با تجربه‌ی کشور همواره در دستور کار ما می باشد؛ به گونه‌ای که هم‌اکنون واحد‌ تحقیق و توسعه‌ی شرکت از همکاری با فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاهی کشور بهره‌مند بوده و همواره در صدد جذب تعداد بیشتری از نیروهای مستعد و پرتلاش در جامعه می‌باشد.